Опис
Проблема
Сьогодні все більше людей займаються спортом, відвідують тренажерні зали, слідкують за своїм здоров’ям та ведуть здоровий спосіб життя.
Із-за епідеміологічних обмежень спортивні зали часто перебувають закритими, тому населення не має змоги їх відвідувати. Також присутній той факт, що тренажерні зали є платними і тому не всі мають можливість бувати в них.
Доступні вуличні площадки з тренажерами в місті знаходяться у віддалених його частинах, коли в центрі, де зосереджується і проводить свій вільний час більша частина молоді та мешканців громади такі локації відсутні.
Мета проєкту
Облаштування спортивного простору з тренажерами задля сприяння популяризації здорового способу життя серед населення міста.
Пропоноване рішення вирішення проблеми та його обгрунтування
Наявність відкритого простору з тренажерами в центрі міста, що є альтернативою сучасним тренажерним залам, направлена на створення комфортних умов для фізичного і соціального розвитку всіх верств населення, котрі бажають займатися спортом, проводити культурно дозвілля та загартовувати своє здоров’я.
Створений спортивний майданчик буде доступний для всіх бажаючих займатися безкоштовно і у зручний час, підвищить рівень активності та згуртує активну і здорову громаду, а також вирішить частково проблему незайнятості підлітків, а також перезавантаження після навчання або робочого дня.
Територія коледжу повністю відповідає вимогам так, як:
Має велику територію, зручне розташування в центрі міста
Біля майданчику знаходяться 2 навчальних заклади, сквер Кожедуба, де навчається, відпочивають та проводять свій вільний час багато мешканців міста
На території учбового закладу є зона для занять спортом з різними турніками, полем для футболу, що розширить сферу можливих вправ
Для кого цей проєкт
Проект направлений на всіх мешканців Шосткинської громади, але в першу чергу для дітей, молоді та їх батьків, котрі бажають активно і з користю для здоров’я проводити свій вільний час.
План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)
1. Закупівля обладнання та конструкцій (січень-лютий)
2. Доставка до м. Шостка (березень)
3. Монтажні роботи (квітень)
4. Урочисте відкриття майданчику (квітень)
Ключові показники оцінки результату проєкту
- Значне підвищення рівня охоплення дітей, молоді, дорослих фізкультурою та спортом і, як наслідок, зниження захворювань (покращення медичних показників)
- Зменшення кількості жителів, котрі мають шкідливі звички
- Розвиток інфраструктури м. Шостка.
Якісним показником оцінки проекту є формування у населення сталих традицій та мотивацій щодо фізичного виховання і масового спорту, як важливого чинника забезпечення здорового способу життя.
Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу
- Курсові коливання та зміна цін постачальників - Невчасне надходження коштів по проекту - Вандалізм
Приклади (кейси) схожих рішень
Дані спортивні майданчики з вуличними тренажерами розташовані в різних містах України і користуються популярністю серед мешканців. Схожого типу майданчики є в місті Шостка, а саме на території Шосткинського ліцею-інтернат, біля басейну та Районної лікарні, але нічого схожого не має в центрі.