Library Hub - мультимедійний простір в с.Вороніж На реалізації

Доданий
30.07.2021
Номер
8
Культура

Створення у бібліотеці безкоштовного мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. Library Hub – це окрема кімната для спільної праці, проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів для творчих, активних, креативних вороніжців, які генерують ідеї для розвитку селища Вороніж.

Автор проєкту
Валентина
Валентина Макуха
Бюджет
110 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Шосткинський район, Вороніж

Опис

Проблема

У селищі Вороніж живуть талановиті люди, яким небайдужа доля свого селища і які хочуть його розвивати. Таким людям потрібно частіше збиратися разом, але дуже важко знайти безкоштовне приміщення для спільної роботи невеликої групи людей. Тому бібліотека йде на зустріч таким людям, і надає можливість проводити зустрічі навіть у вихідні дні. Бібліотека знаходиться в центрі селища, до неї зручно добиратися. Тому вирішено в приміщенні бібліотеки в окремій кімнаті створити Library Hub – площадку для розвитку, самовдосконалення та реалізації творчих ідей, який буде обладнано сучасним обладнанням для спільної комфортної роботи та відпочинку жителів селища.
Проект сприятиме появі нового сучасного загальнодоступного культурного простору для всіх соціальних груп населення.

Мета проєкту

Створення сучасного інформаційного та мультимедійного простору, вільного доступу громади до інформації на різних носіях, переоснащення бібліотеки в сучасний інтелектуальний простір, адаптації бібліотеки до сучасних потреб та вимог.

Пропоноване рішення вирішення проблеми та його обгрунтування

У бібліотеці, можна виділити окрему кімнату площею 30 кв.м, в якій облаштувати Library Hub. Це буде безкоштовна альтернатива Інтернет-кафе та платним коворкінговим центрам для всіх вікових категорій, де, крім користування стаціонарними комп’ютерами, є Wi-Fi, можна читати книги, влаштовувати тематичні зустрічі, тренінги, майтер-класи тощо.
Створення у бібліотеці безкоштовного мультимедійного простору для зустрічей, навчання, обміну думками та ідеями. Library Hub – це окрема кімната для спільної праці, проведення тренінгів, лекцій, майстер-класів для творчих, активних, креативних вороніжців, які генерують ідеї для розвитку селища Вороніж. Ми прагнемо, щоб бібліотека громади була дійсно сучасним, інформаційним, культурним центром спільноти.

Для кого цей проєкт

Цей проект розрахований на людей селища Вороніж, які мають спільні інтереси; громадських активістів; молодь; учасників тренінгів, які будуть відбуватися в бібліотеці; внутрішньо-переміщених осіб; учасників АТО та членів їх сімей, безробітних; людей похилого віку; самотніх; дітей з малозабезпечених багатодітних сімей; людей з обмеженими можливостями.

План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)

Види безкоштовних послуг, які будуть надаватися на базі бібліотеки:
• вивчення для всіх громадян української мови;
• навчання громади комп’ютерної грамотності;
• різноманітні тренінги; зустрічі з відомими людьми, як наживо, так і через скайп- зв’язок;
• надання інформації з євроінтеграції;
• безкоштовна консультація через скайп-зв’язок з юристами центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
• на постійній основі проведення дозвілля та культурно-освітніх заходів з різноманітної тематики;
• проведення art-time, майстер-класів, скраббукінгів різного напрямку.
Всі види цих послуг будуть надаватися на базі Воронізької бібліотеки-філіалу. Бібліотека постійно розвивається, передбачає систематичну модернізацію структури обслуговування, інформаційного та візуального середовища.
План заходів з реалізації проекту

2. Закупівля меблів та технічного облаштування для бібліотеки.
3. Встановлення технічних засобів.
4. Інформування про послуги «Library Hub»

Ключові показники оцінки результату проєкту

Соціальні показники: Library Hub – безкоштовна бібліотечна послуга, що важлива під час панлемії. Результат роботи таких просторів перевірений досвідом Європейських країн, де вони створені у публічних бібліотеках. Зустрічі у бібліотеці, в свою чергу, спонукають до читання, розвитку критичного мислення, проведення інтелектуального дозвілля.
Ми хочемо бачити зали бібліотек, де будуть вчитися як школярі, так і пенсіонери, де будуть як книжки, так і сучасні медіа матеріали, де можна прочитати як паперову книгу, так і електронну.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Економічна нестабільність у зв'язку з пандемією.

Приклади (кейси) схожих рішень

Базується на європейському та американському досвіді модернізації бібліотек. Серед прикладів: Бібліотека в місті Саммаміш, Вашингтон, США. Створення культурного простору «LESYA HUB» на базі центральної місько бібліотеки ім. Лесі Українки в м. Дружківка

Експертна оцінка