Сортуй сміття заради майбутнього! На реалізації

Доданий
30.07.2021
Номер
11
Комунальне господарство

Проєкт "Сортуй сміття заради майбутнього!" для залучення жителів міста Шостки до сортування сміття. Він включає придбання сміттєвих баків для роздільного збору сміття: пластику, паперу та скла, які будуть розміщені в місцях загального користування.

Автор проєкту
Наталія
Наталія Петрушка
Бюджет
250 000 грн
Розрахунок бюджету
Адреса
Шостка

Опис

Проблема

Зважаючи на те, що за останні десятиліття суттєво змінився склад побутового сміття та зросла його кількість гостро постає екологічне питання. Це загрожує екологічними та епідеміологічними небезпеками: забруднення довкілля шкідливими відходами; при горінні сміття у повітря потрапляють небезпечні для здоров’я хімічні речовини; органічні відходи сприяють розмноженню хвороботворних мікроорганізмів та паразитів, які є переносниками багатьох небезпечних інфекційних хвороб.
Інформаційний простір за останній період переповнений проблематикою утилізації, перероблення та вивозу сміття.
Культура сортування в українських містах слабо розвинена.
Сміття, яке можна використовувати після перероблення банально зберігається на звалищах.

Мета проєкту

Формування культури сортування, раціональне використання відходів, отримання вторинної сировини, покращення екологічного стану довкілля.

Пропоноване рішення вирішення проблеми та його обгрунтування

Придбання спеціальних контейнерів для сортування сміття та їх розміщення в місті Шостка. Долучення мешканців до проблемних питань у сфері екології та необхідність подальшого перероблення вторинної сировини.
Залучення додаткового персоналу для обслуговування та первинного перероблення сміття задля отримання вторинної сировини. Кошти отримані від реалізації вторинної сировини направлятимуться в міський бюджет та на реалізацію проєкт.

Для кого цей проєкт

Проєкт розрахований для всіх мешканців міста та дотримується вимог гендерної рівності. Їм можуть користуватися як жінки, так і чоловіки на рівних правах.

План заходів з реалізації проєкту (роботи, послуги)

1) Формування дорожньої карти реалізації проєкт та узгодження з відповідними підрозділами міста.
2) Проведення тендерних закупівель устаткування та інших матеріалів.
3) Встановлення баків у визначених місцях загального користування.
4) Інформаційна робота з жителями.
5) Створення умов для перероблення відходів.
6) Відповідне звітування за результатами роботи.

Ключові показники оцінки результату проєкту

Створення умов роздільного збирання сміття передбачене наказом МОЗ України від 17.03.2011 року № 145, яким затверджені Державні санітарні норми та правила утримання населених пунктів і зобов’язано здійснювати роздільне збирання побутових відходів.
Проєкт допоможе сформувати у мешканців міста навички сортування сміття та запровадити роздільний збір побутових відходів, що збереже довкілля.
Проєкт має конкретні показники, можна оцінити вагу та кількість зібраного та відсортованого сміття, отриману вторинну сировину, суму коштів що надійде від реалізації вторинної сировини.

Ризики (перешкоди) у реалізації проєкту, на які слід звернути увагу

Значних ризиків при реалізації проекту не повинно виникнути, але нестабільний курс гривні може привести до подорожчання сміттєвих баків.

Приклади (кейси) схожих рішень

Чудові приклади кейсів, які надихнули до реалізації проєкт:
https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/archive/2/show/825 https://gb.kyivcity.gov.ua/projects/archive/2/show/443

Фотографії